Deník kardiaka - Život s kardiostimulátorem

Život s kardiostimulátorem
Přejít na obsah

Návštěva lékaře - zvýšení tlaku

Život s kardiostimulátorem
Vytvořil v Krevní tlak a puls ·
Tak jsem včera navštívil svého obvodního lékaře. Po vstupu do ordinace mě sestřička změřila tlak, který odpovídal i mému měření, pak mě dala kartu a poslala do vedlejší místnosti s lékařem. Lékař si vyslechl moje potíže, poslech si dýchání a udělal běžná vyšetření. Poté mě poslal zpět k sestřičce ať mě udělá EKG. Po chvilce čekání jsem se dostal zpět k lékaři i s výsledky EKG. Lékař několik minut studoval černobílí graf funkce mého srdce a vyhodnotil ho slovy ,, Je to lepší než posledně.". Užasnul jsem a ptám se ,, To znamená, že mé srdce je opět funkční?". Lékař odpověděl ,, NE", a vysvětlil mě že je to z důvodu funkce kardiostimulátoru. Po dalším vyšetření, jestli nemám náhodou zablokovanou krční páteř, mě vystavil neschopenku a odeslal do nemocnice na internu.

A tak jsem odjel do nemocnice. Na recepci v nemocnici jsem se nahlásil a asi hodinku čekal než mě zavolají. Když jsem se dočkal, vstoupil jsem do  ordinace a odevzdal lékařskou zprávu z žádankou o vyšetření. Ani jsem se nenadál a znova jsem absolvoval měření tlaku a EKG, poté mě odebrali vzorky krve. Velice mě udivilo připnutí nemocničního náramku interny a tak jsem se zeptal ,, Snad si mě tady nechcete nechat?". Doktorka odpověděla že to je běžný postup a že musím zůstat na pozorování! Po krátké debatě ustoupila a předala mě dalšímu lékaři. Lékař si mě znovu vyslechl a poslal na rentgen plic, prý když budou výsledky rentgenu a krve v pořádku, můžu domů.

Po rentgenu plic jsem další hodinku čekal až bude mít doktor všechny výsledky a zavolá mě.  Když jsem se dočkal, čekal mě další rozhovor. Na dotaz, kolik je to hodin od prvního odběru krve u obvoďáka ( nějaké sedimentace ), jsem nedokázal odpovědět, ale doktor trval na svém, ráno jsem měl nějaký negativní výsledky. No začínám být asi senilní, žádný odběr krve si od svého obvoďáka nepamatuji. Následovali další otázky o zdravotním stavu rodičů, sourozenců a podobně. No prostě všechno, co je potřeba ke zdárnému řešení mích potíží. Po posouzení všech výsledků, jsem podle doktora vlastně zdraví, EKG dopadlo dobře i když prý není tak směrodatné, není na něm vidět kdy pracovalo srdce a kdy kardiostimulátor. Výsledky krve jsou naprosto v pořádku. Rentgen, plíce jak miminko, no těžko věřit se 60 cigaret denně, po dobu 30 let. Výsledek: pravděpodobně štítná žláza, předán do péče zpět obvodnímu lékaři. Po přečtení lékařské zprávy jsem zjistil že víc než dvě třetiny uvedených výkonů a vyšetření si vůbec nepamatuji. Moje diagnóza: jsem senilní, nebo je naše zdravotnictví jen hra o body? Pro informaci, můj tlak po návratu domů 159 na 120, tep 97.Bez komentářů


Návrat na obsah